Gaz Verimliliği
Yoguşmalı kombi ve benzeri cihazlar baca gazı analizi kullanılmadan servis bakım ve verimlilik testleri yapılamaz. Başta İngiltere olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde Baca gazı analiz cihazı, su akış ölçüm aleti ve termometresi, dijital manometre bulundurmak, gaz yakma saat/m3 hesaplamalarını yapıp kaydetmek kanunla mecburi hale getirildi. Bu cihazları ve aletleri bulundurmayan tesisatcı ve teknisyenler yetkisiz sayılıyorlar. Yeni üretim cihazların bakim ve testlerini yapmak sadece bu test cihazlariyla mümkün olabildiği için, hem cihaz üreticileri hem de gaz güvenlik kanunlarını uygulayan kurumlar tarafından mecburi hale getiriliyorlar. 
 
Sürekli artan gaz ve yakıt fiyatları, karbon emisyonlarının çevreye olan etkisi nedeniyle enerji tasarrufu en önemli konulardan biri haline geldi. 
 
Biz, sektör içerisinde hizmet veren, müşteri/kullanıcı ile birebir iletişim halinde olan teknisyenler, sürekli yakıt kullanımının yüksekliğinden, yeterince tasarruf edememekten şikayet eden ve bu konuda yardım isteyen kişilerle karşılaşırız. Uygulama, servis, bakım ve tamir sırasında (özellikle yıllık bakım) müşteri ya da yetkili kişi, cihaza yaptığımız testleri, ayarlamaları ve bu işlemlerin cihazi daha verimli çalışır hale getirdiğini görmek ister. Cihaz verimine faydalı olabilecek çalışmaları takdir eder, ücretini seve seve öder ve bir daha sonraki yıllık bakımın gerekliliğine biraz daha ikna olur. 
 
Bir çok şirket ve teknisyen tarafından yapılan yıllık bakım uygulamasından müşteri ve yetkili kişilerin memnun olmadığını, yıllık bakımın gerekliliği ve yararlılığı konusunda ikna olmadıklarini sürekli duyuyoruz. Yeni üretim ısıtma ve soğutma cihazları, kombi, şofben, merkezi sistem kazanların bir çoğu yoğuşmalı, kapalı sistem ve değiştirilmeyen fabrika ayarlarıyla biliniyor. Bu yüzden, geçtiğimiz birkaç yıla kadar extra bir gereç olarak satın alınan ve kullanılan baca gazı analiz cihazları, termometreler ve benzer test cihazlar bir mecburiyet haline geldi. Müşteriye en etkili en yararli servisi sunup, testler sonrası bıraktığınız yazılı sonuçlar, printout çıktılarla onları sadece söylediğiniz sözlerle değil verdiğiniz verimlilik rakamlarıyla fazlasıyla memnun edeceksiniz.
 
 


Tpi Türkiye. Hürriyet Mah.Abdi İpekçi Cad. Menekşe Sk. No: 5/A P.K. 34876 Kartal / İSTANBUL / TÜRKİYE /> İletişim :(0216) 309 05 83 | Faks :(0216) 309 16 90 | Email : info@tpiturkiye.com

Web Dizayn Ms Tasarım Kurumsal ve Bireysel İnternet Hizmetleri